Пълно ръководство за Мекотели

Пълно ръководство за Мекотели

Пълно ръководство за Мекотели

Blog Article



Черупки на морски школки и полжави. Телото на мекотелите е покриено со еднослоен епител, богат со жлездени клетки кои лачат лигава материја.

Разбиране на статините, лекарствата за защита на сърцето

Главоногите (видове октоподи), които принадлежат към мекотелите, се ловят предимно с примамки за риби, харпуни или закачени ръчни линии от куки.

Овие мали животни кои живеат во океаните се претежно слепи и или срамнети со земја или цилиндрични.

По обем на улова охлювите отстъпват на мидите. Освен морски и сладководни видове сред тях е застъпено и интенцивното отглеждане на сухоземни охлюви в стопанства.

Докато изпълзява на пясъка, се оцветява в сходна отсянка на тъмносиво. Тръгва ли си? Не. Поставя няколко от пипалата си на пясъка, а останалите – над черупката. С едно движение обръща черупката обратно и плавно се вмъква вътре. Не искаш да го безпокоиш повече и се готвиш да отплуваш, когато забелязваш леко движение. Животното е изхвърлило реактивна струя вода, почиствайки пясъка под мидата. Сега има малка пролука между черупката и морското дъно. В тази пролука отново се появяват очи. Приближаваш маската си и за момент се втренчвате един в друг.

Мекото тело кај школките е заштитено со черупки кои на предната страна може да се отвораат, а на задната страна се поврзани;

Повечето мекотели са морски животни, които живеят в местообитания от плитки крайбрежни зони до дълбоки води.

Мекотелото обикновено не причинява белези, освен ако подутините мекотели не са подбрани или надраскани.

Още по-странно, повечето от невроните на октопода не се намират в мозъците му, а в ръцете му, които могат да функционират автономно, дори когато са отделени от тялото му.

Мидите и стридите се отглеждат отдавна в морски ферми и днес те идват главно от аквакултури в Атлантическия океан.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Голям рак пустинник в своята черупка назаем минава покрай нас. А там, върху една скала, има малък водораслов октопод.

хитоните, кои се приспособени да живеат на тврди подлоги;

Report this page